Potrebuje vaša peňaženka zorganizovať a upratať?

Potrebuje vaša peňaženka zorganizovať a upratať?

Potrebuje vaša peňaženka zorganizovať a upratať? Poďte sa inšpirovať našim článkom!

 

Usporiadanie peňaženky môže byť náročná úloha vzhľadom na množstvo kariet, účteniek a iných položiek, ktoré sa môžu časom nahromadiť. Začnite tým, že úplne vyprázdnite peňaženku, oddelíte veci a nahradíte do peňaženky všetky potrebné a prioritné karty. Odstráňte nepotrebné predmety, ako sú drobné a vizitky, a kartičku sociálneho zabezpečenia nechajte doma. Aby ste predišli budúcemu neporiadku, vyhýbajte sa uchovávaniu účteniek v peňaženke, stiahnite si užitočnú aplikáciu pre smartfóny a pravidelne si čistite peňaženku.

 

1. Vyprázdnite peňaženku. Odstráňte všetko z vašej peňaženky. Uistite sa, že v žiadnom záhybe už nič nenájdete.

2. Rozdeľte všetok obsah vašej peňaženky - hotovosť, karty, účtenky, kupóny a pod. 
3. Nekompromisne vyhoďte všetky staré účtenky, kupóny, ktorých platnosť už dávno vypršala. Prebytočné mince umiestnite do pohára alebo prasiatka, aby ste si ušetrili.

4. Do peňaženky pridajte späť karty, ktoré potrebujete najčastejšie (napr. bankové a kreditné karty, občiansky, zdravotný preukaz). Usporiadajte si ich do najľahšie dostupných priehriadok v peňaženke, podľa toho, ktoré najviac využívate. 

5. Do peňaženky pridajte späť hotovosť. Vyrovnajte bankovky a umiestnite ich pozdĺžne do časti na hotovosť. Menšie bankovky si odkladajte dopredu, aby ste mali hotovosť usporiadanú.

6. Vyberte karty, ktoré si chcete ponechať, ale nepotrebujete ich tak často. Rozhodnite sa, aké by ste chceli mať po ruke. Uistite sa, že vyberiete len toľko kariet, koľko sa zmestí do priehriadok vo vašej peňaženke. Ostatné si ponechajte doma.
7. Z peňaženky odstráňte všetky vizitky, ktoré sa vám v nej nazbierali. Potrebné kontakty si uložte do vášho telefónu.

8. Účtenky majte mimo peňaženky. Zaberajú množstvo miesta a zvyšujú neprehľadnosť. Neumiestňujte účtenky do peňaženky. Prineste si ich domov, kde si ich založíte, alebo naskenujete.

9. Stiahnite si aplikácie. K dispozícii sú aplikácie, ktoré vám pomôžu udržať vašu peňaženku prehľadnú a bez neporiadku. 

10. Najlepším spôsobom, ako predísť neporiadku a chaosu je pravidelné upratovanie peňaženky. Odstráňte kupóny, ktorých platnosť vypršala, použité darčekové karty a ďalšie. Pravidelne vyberajte drobné, aby bola vaša peňaženka ľahká.

11. Majte len malú hotovosť. Je dôležité ponechať si malú hotovosť pre prípad núdze alebo ju použiť v zariadeniach, ktoré neprijímajú debetné alebo kreditné karty. Udržujte toto množstvo na minime.